Останні атаки росіян знищили 80% потужностей ТЕС і ТЕЦ,

шмигаль

Внаслідок російських масованих атак за останні тижні російські війська знищили об’єкти енергетики загальною потужністю 6 гігават.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів в інтерв’ю естонському суспільному мовнику ERR.

"На жаль, Росія продовжує енергетичний терор – тільки за останні тижні росіяни знищили більше 6 гігават потужності нашої енергосистеми. Це і гідроенергетика, і вугільна енергетика. Вони продовжують бити ракетами по нашим енергетичним об’єктам, знищують трансформатори, генератори. На жаль, за останні тижні Росія знищила 80% теплової генерації", – розповів Шмигаль.

Він зауважив, що у Естонії є старе обладнання для енергетики радянського типу.

"Нам би дуже допомогло, якщо б у нас були запчастини – щоб відновити постраждалі блоки електростанцій і повернути до роботи частину енергетичних потужностей", – сказав Шмигаль.

Голова уряду запевнив, що уряд України працює над створенням децентралізованої енергосистеми.

Що відомо про наслідки останніх атак РФ на енергетику України

Як повідомлялося, під час найбільшої за час повномаштабної війни атаки на українську енергетику 22 березня вісім ракет влучили у ДніпроГЕС, через це станція припинила роботу. За даними "Укргідроенерго", внаслідок цього компанія втратила 20% генеруючих потужностей. Крім того, великих пошкоджень зазнала Харківська ТЕЦ-5, вона зупинила роботу.

Група ДТЕК спочатку оцінила втрати внаслідок масованої ворожої атаки на українську енергосистему 22 березня у "близько половини" своїх генеруючих потужностей. Після масованої атаки 29 березня компанія заявила, що пошкоджень зазнали 80% енергоблоків ТЕС. У державному "Центренерго" заявляли, що ударами росіян знищена Зміївська ТЕС.

Крім теплових електростанцій, цілями російської масованої атаки в ніч на 29 березня стали Канівська та Дністровська ГЕС, заявив президент Володимир Зеленський.

Wiki
Публикации