Боротьба не на життя, а за школу: Чому у Бородянці дітей досі не пускають у відремонтований ліцей

Боротьба не на життя, а за школу: Чому у Бородянці дітей досі не пускають у відремонтований ліцей

Нові меблі, сучасне обладнання, збудоване укриття площею 1000 м2, ліфт для маломобільних груп населення – і це далеко не всі переваги відбудованого ліцею №1 у Бородянці, який нині носить назву «Литовсько-український ліцей №1». Змінили назву, бо під час навали на Київщину росіяни зруйнували будівлю навчального закладу на 80%, а уряд Литви допоміг її відновити. Вартість реконструкції та будівництво укриття коштувало литовцям понад 370 млн гривень. Але є один нюанс – заклад досі не працює. У чому причина такої тяганини, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

15 березня 2024 року начальник Київської ОВА Руслан Кравченко оприлюднив відео відремонтованого ліцею, а також повідомив що його відновлення завершено.

« У Бородянці завершили відновлення ліцею №1… Заклад реконструювали згідно із сучасними нормами та вимогами. Зокрема, утеплено фасад, встановлено вікна, виконано внутрішні роботи. Освітній простір повністю модернізували. Зокрема, облаштували атріум, де школярі зможуть проводити позакласні заходи, організовувати репетиції та відпочивати. В класах та лабораторіях встановили сучасні меблі, інтерактивні панелі та комп’ютерну техніку. Освітній процес стане більш сучасним», — начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

Далі за драматургією мають бути кадри щасливих учнів, батьків, вчителів, які з ще більшою наснагою розпочинають навчальний процес у рідних стінах. Але ні. Слід зауважити, що під час будівництва й дотепер ліцеїсти мусять навчатися на скорочених уроках у сусідній школі, у другу зміну. Про якість знань, отриманих подібним чином, нагадувати не варто.

То у чому ж причина? Цитуємо допис директорки «Литовсько-українського ліцею №1» Інни Романюк у Facebook:

« Попри запланований Міністерством освіти і науки України старт навчання у квітні, начальником відділу освіти Наталією Новіковою було оголошено про відтермінування відкриття ліцею у звʼязку з тим, що заклад освіти не зданий у експлуатацію та незавершені роботи з облаштування благоустрою. І цей процес може затягнутися до 1 вересня 2024 року, що позбавляє дітей право на якісну освіту».

Особисто поспілкуватися з директоркою ліцею нам, як журналістам, не вдалося. Вона не відповідала на телефонні дзвінки. Тому ми можемо покликатися лише на інформацію, яку знайшли у відкритих джерелах. Так, Олександр Пінчук оприлюднив у "Фейсбуці" відео зняте у ліцеї декілька днів тому. На відео у середині приміщення батьки, директорка та, зокрема, керівниця відділу освіти Наталія Новікова не без емоцій обговорюють ситуацію, яка склалася.

Ось як начальниця управління освіти Наталія Новікова пояснювали нездачу ліцею в експлуатацію:

« Ми здамо об’єкт в експлуатацію тоді, коли Литва передасть разом з підрядником нам об’єкт для того, щоб ми передали об’єкт в ДІАМ, взяли акт на завершення будівництва та введення в експлуатацію. Ми на етапі, ви не думайте що ніхто нічого не робить. Всі працюють у цьому напрямку».

За словами Наталії Новікової, бомбосховище робив інший підрядник. Воно разом із благоустроєм й будівлею є частиною єдиного майнового комплексу ліцею, а тому може бути здане в експлуатацію лише разом.

«Що ми зробили на даний момент? Техпаспорт ми на заклад замовили. Для того, щоб обміряти його й отримувати право власності. Звернулися в ДСНС для того, щоб вони обстежили бомбосховище, вони надали нам акт. Тепер має Бучанська райдержадміністрація ввести ту будівлю бомбосховище поставити на облік, як захисна споруда… Ми позверталися всі служби. Далі виникають питання по пожежогасінню. Школа не може ввестися в експлуатацію, якщо тут не буде наявна певна кількість гідрантів, водоймище, все інше. Ми написали в ДСНС чи є в нас за 200 м гідранти, чекаємо відповіді. Відповідь наше законодавство, на жаль, дозволяє давати протягом 30 днів. Тому ми в процесі», — начальниця відділу освіти у Бородянці Наталія Новікова.

Уже в телефонній розмові Наталія Новікова пояснила, що не готова сказати, коли ж ліцей буде готовий приймати учнів. З її слів, роботи з облаштування технічного забезпечення будівлі мають бути завершені протягом наступних двох чи трьох тижнів, а потім ще треба подати декларацію на завершення будівництва об’єкту, розгляд такої декларації теж займе певний час. До того ж часу дітей на навчання запускати ніхто не буде.

На перший погляд можна звично нарікати на бюрократію, коли б не одне але. Окрім імовірного затягування із доступом учнів до навчання у ліцеї, нещодавно на сайті Бородянської селищної ради з’явився Проект рішення сесії Бородянськоі селищної ради «Про позбавлення фінансової автономії ЛИТОВСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО ЛІЦЕЮ №1».

Директорка «Литовсько-українського ліцею №1» Інна Романюк зазначає наступне:

«Проект рішення сесії Бородянськоі селищної ради Про позбавлення фінансової автономії ЛИТОВСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО ЛІЦЕЮ №1, поданий начальником відділу освіти Наталією Новіковою без обґрунтованих, законних підстав. Мене, як керівника на розгляд цього питання постійною комісією з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів не було запрошено та не повідомлено коли це питання взагалі розглядалося комісією.

Я дізналася про це , коли було висвітлено Проект рішення з цього питання на сайті Бородянськоі селищної ради. Це відбувається непрозоро, без обговорення, без обґрунтування, без надання вагомих аргументи та на підставі листа начальника відділу освіти Н. Новікової, яка є одночасно секретарем цієї ж комісії і сама пише протоколи засідань комісії. Відповідно до статті 23 закону України Про освіту, держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію закладів освіти. Фінансову автономію можна лише надавати, а не забирати, її потрібно розвивати, а не знищувати» .

На ситуацію у коментарях до допису Інни Романюк відреагував освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

У свою чергу керівниця відділу освіти Бородянки Наталія Новікова тиск з її боку на директорку «Литовсько-українського ліцею №1» Інну Романюк заперечила.

« Як по мені, то зараз директор здійснює на мене тиск. Просто я не пишу про це у фейсбуці. Чим вона тисне? Тому що вона шантажує зараз всіх, підбурюючи батьків, що відкривайте швидше заклад. А як ми можем відкрити швидше заклад, якщо не має сертифіката про завершення будівництва?», — заявила начальниця відділу освіти у Бородянці Наталія Новікова.

До слова, репутація очільниці відділу освіти Наталії Новікової неоднозначна. Вона працювала раніше в Пісківці й була об’єктом публікацій і звернень до правоохоронних органів з боку ГО “Пісківка проти корупції”. Допис про неї є на Facebook-сторінці організації - БОРОДЯНСЬКІ ІСТОРІЇ.

Отож, скандал розгортається значний. Але відповіді на головне питання – коли ж таки діти зможуть знову сісти за парти у своєму ліцеї – нема досі.

Wiki
Тема

Публикации