В ISW проаналізували значення українських ударів по Татарстану

У ISW зауважують, що відстань цілей від українських кордонів є значним переломом у продемонстрованій здатності України завдавати ударів далеко в російському тилу.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували значення українських ударів по Татарстану.

Як йдеться в звіті ISW, відстань цілей від українських кордонів є значним переломом у продемонстрованій здатності України завдавати ударів далеко в російському тилу.

За оцінками ISW, такі українські удари є необхідним компонентом української кампанії з використання асиметричних засобів для деградації галузей, які постачають і підтримують російську армію.

Вранці 2 квітня дрони атакували підприємства Татарстана – в Єлабузі та Нижньокамську. Місцева влада заявила, що серйозних руйнувань немає, а технологічний процес підприємств не порушений. У ГУР МО заявили, що ці удари є їхньою спецоперацією. У розвідці уточнили, що безпілотники атакували завод у Єлабузі, на якому збирають іранські «шахеди», маркуючи їх під «Герань-2».

Також телеграм-канали писали, що один з безпілотників спробував ударити по нафтопереробному заводу «ТАНЕКО» та поцілив у технологічну установку, після чого почалася пожежа. Джерело Радіо Свобода повідомило, що атака дронів на нафтопереробний завод у Нижньокамську була спільною операцією Служби безпеки України та Головного управління розвідки. За даними джерела, український дрон влучив в установку первинної переробки нафти на НПЗ. Потужність цієї установки складала 8 мільйонів тонн нафти.

28 березня стало відомо, що внаслідок атак на НПЗ у Росії виробництво бензину до кінця березня скоротилося за річними показниками на 14%, а дизельного палива – на сім відсотків.

Форум

Wiki
Публикации