Пентагон: співпраця КНДР і Росії щодо надання зброї продовжує зростати

США вважають, що Північна Корея продовжує надавати підтримку Росію.

У Міністерстві оборони США вважають, що співпраця Північної Кореї і Росії у контексті надання зброї продовжує зростати.

«Ми вважаємо, що партнерство продовжує процвітати, що Північна Корея продовжує надавати підтримку Росію. Ми зачитали вам усім розсекречені розвідувальні дані… Вона (співпраця) продовжує зростати. Ми продовжуємо бачити, як Росія звертається до таких партнерів, як Північна Корея, Іран, щоб продовжувати отримувати підтримку своєї війни в Україні», – сказала під час брифінгу заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.

Водночас вона додала, що не має даних щодо нещодавніх поставок.

У березні Південній Кореї заявили, що КНДР поставила Росії 7000 контейнерів з боєприпасами. Проте, за даними Держдепу США, було щонайменше 10 000 контейнерів, які вирушили з КНДР до Росії.

У січні США, Південна Корея і Японія засудили Північну Корею за торгівлю зброєю з Росією і нові ракетні випробування.

Хоча Росія й КНДР заперечують постачання балістичних ракет для використання Кремлем у війні в Україні, Державний департамент США ідентифікував компанії й осіб, причетних до перевезення балістичних ракет КНДР і повʼязаних із ними вантажів наприкінці листопада 2023 року і запровадив проти них санкції.

Також Державний департамент заявив, що Північна Корея порушує ембарго ООН на постачання зброї, а на спеціальному засіданні Ради безпеки ООН представник Південної Кореї заявив, що КНДР використовує Україну як полігон, щоб випробовувати свої ракети.

Форум

Wiki
Тема

Публикации