В Австрії затримали колишнього офіцера спецслужби, який шпигував на користь Росії

Читать на русском

В Австрії затримали колишнього офіцера спецслужби, який шпигував на користь Росії

В Австрії затримали колишнього офіцера спецслужби, який шпигував на користь Росії

В Австрії правоохоронці затримали колишнього офіцера Федерального відомства із захисту Конституції та боротьби із тероризмом (BVT) Егісто Отта. Експосадовця підозрюють у зловживанні службовим становищем та шпигунстві на користь країни-агресорки Росії.

Як повідомило Австрійське агентство преси (APA), прокуратура Відня розслідує справу про розвідувальну діяльність Отта на шкоду Австрії. Зокрема, за даними слідства, він передавав російським спецслужбам таємну інформацію та вміст мобільних телефонів австрійських високопосадовців.

"Нещодавно Отт потрапив у заголовки газет через звʼязок із колишнім членом правління Wirecard Яном Марсалеком, якому він допоміг створити шпигунський осередок для Росії в BVT. Кажуть, що Отт разом із іншим колишнім співробітником BVT отримав інформацію для Марсалека та Росії, спираючись на свою попередню діяльність як агента секретної служби та поліцейського аташе в Італії", – сказано в повідомленні.

Марсалек зараз переховується в РФ, він міг працювати на російські спецслужби протягом останнього десятиліття.

Також повідомляється, що телефони, дані з яких влітку 2022 року отримали росіяни, належали Міхаелю Клойбмюллеру, який роками був главою кабінету в Міністерстві внутрішніх справ; Майклу Такачу, який є очільником Федеральної поліції, і Герноту Майєру, директору Федерального відомства імміграції та притулку. Постраждалим кілька днів тому повідомили, що дані з їхніх мобільних телефонів опинилися у російських спецслужб.

За словами прессекретарки прокуратури Відня Ніни Буссек, ще одну особу також заарештували у цій справі. За даними ЗМІ, це нібито зять Отта.

Wiki
Публикации