Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)

Президент України Володимир Зеленський розповів, що російські окупанти можуть готуватися до нового наступу, який очікується десь наприкінці травня або в червні. При цьому він не уточнив про який із напрямків йдеться.

Про це Зеленський сказав в інтерв’ю CBS News (незалежним, авторитетним українським журналістам і ЗМІ Зеленський інтерв’ю не деє — боїться прямих запитань і відвертого спілкування — А.)

CBS News в описі інтерв’ю із посиланням на слова президента України зазначає, що "українські військові наразі не готові захищатися від іншого великого російського наступу, який очікується в найближчі місяці". Водночас, сам Зеленський на відео не каже, що українська армія не готова протистояти новому наступу росіян.

Пряма мова Зеленського: "Сьогодні ситуацію на сході стабілізовано, наскільки це можливо. Дивлячись на факт дефіциту відповідної зброї, амуніції, дивлячись на те, що ми починаємо готувати бригади до відповідних важливих для нас дій, ми стабілізували ситуацію. Вона краща за ту, яка була 2-3 місяці назад.

Ми всією інформацією ділимося із нашими партнерами і говоримо, що Росія буде готувати контрнаступальні дії. Це може бути кінець травня чи червень місяць...

Нам треба зараз допомога, щоб готувати відповідні бригади, яким прийдеться воювати за нашу землю особливо в момент контрнаступальних дій, які Росія хоче почати".

За словами президента, Україні наразі "потрібна допомога". Він заявив про наближення російського наступу і визнав, що російські війська, які вторглися на територію України зруйнували "деякі села" на сході країни.

Зеленський додав, що в України "не було снарядів, артилерійських снарядів, багато різних речей", але підкреслив, українські військові наразі "не готові захищатися від іншого великого російського наступу, який очікується в найближчі місяці".

Це, за його словами, очікується десь наприкінці травня або в червні.

"А до цього нам потрібно не тільки підготуватися, нам потрібно не тільки стабілізувати ситуацію, тому що партнери іноді дуже радіють, що ми стабілізували ситуацію. Ні, я кажу, що нам потрібна допомога зараз" — сказав він.

При цьому він додав, що українська армія стабілізувала ситуацію і вона краща, ніж була два-три місяці тому, коли був великий дефіцит артилерійських боєприпасів, різних видів зброї.

Зеленський зустрівся із журналістами під час поїздки у Суми. Там він інспектував свіжовикопані підземні бункери на околицях міста.

За його словами, вся ця територія перебуває у стані бойової готовності у відповідь на значне нарощування російських військ по той бік кордону та напади на прилеглі села: "Зазвичай, коли вони атакують артилерією і знищують села, після цього вони завжди намагаються їх окупувати. Ми не знаємо, що буде завтра. Тому ми повинні готуватися".

Він сказав, що найбільше Україні потрібні американські системи протиракетної оборони Patriot і більше артилерії: "Десятки мільярдів залишаються в США... Давайте будемо чесними, гроші, які виділяються Конгресом, адміністрацією, в більшості випадків, 80% цих грошей — ну, принаймні, більше 75% — залишаються в США. Ці боєприпаси приходять до нас, але виробництво відбувається там, і гроші залишаються в США, і податки залишаються в США".

Фото: ОП

«Аргумент»

Wiki
Публикации