У шести областях скасували графіки аварійних відключень світла – Міненерго

У шести областях України скасували графіки аварійних відключень світла, погодинні обмеження електроенергії застосовуються лише у Харківській області

У шести областях України скасували графіки аварійних відключень світла, погодинні обмеження електроенергії застосовуються лише у Харківській області, повідомляє Міністерство енергетики.

У п’ятницю, 29 березня, до кінця доби були скасовані графіки аварійних відключень в усіх областях, де були застосовані обмеження під час вечірнього максимуму навантаження, кажуть енергетики.

Як нагадали в Міненерго, причиною відключень були мережеві обмеження та недостатність локальної генерації через пошкодження електростанцій.

Станом на ранок суботи, 30 березня, графіки аварійних відключень не застосовуються, кажуть у відомстві.

«Погодинні відключення діють лише у Харківській області для 120 тисяч абонентів через значні пошкодження обладнання НЕК «Укренерго» і, як наслідок, неможливість передати необхідний обсяг електроенергії», – кажуть у відомстві.

Наразі дефіциту електроенергії в енергосистемі немає. Енергосистема працює збалансовано, запевнили в Міненерго.

Внаслідок атаки російських БПЛА вночі аварійно відключалось обладнання на одній із підстанцій в Одеській області, у результаті короткостроково знеструмлювались близько 70 тисяч споживачів. Усі заживлені, кажуть у Міненерго.

Крім того, у Дніпропетровській області відключались високовольтні лінії, при цьому без електропостачання залишались побутові споживачі, промисловість, залізниця – зафіксовано збої у русі поїздів. Протягом півгодини всі споживачі були заживлені.

Увечері 29 березня знеструмлювалась повітряна лінія у Сумській області, вимикались побутові споживачі та промисловість. Усі споживачі наразі заживлені.

У ніч на 29 березня військові РФ атакували дронами та ракетами енергетичні об’єкти у Дніпропетровській, Черкаській, Кіровоградській, Івано-Франківській областях.

За даними Повітряних сил ЗСУ, українська протиповітряна оборона знищила 84 російські повітряні цілі з 99.

В Одесі та області аварійні та погодинні відключення електроенергії застосовувалися після масованої атаки РФ на Україну 22 березня.

Форум

Wiki
Публикации