Польща нарощує торгівлю з росією через Білорусь

польський та російський прапори на тлі неба

Через польсько-білоруський кордон щодня проходять сотні вантажівок з російською агропродукцією. За такий товар російські компанії отримують сотні мільйонів доларів польських грошей .

Про це повідомив журналіст "Української правди" Михайло Ткач у своєму розслідуванні.

У вересні 2023 року, після протестів фермерів, Польща заборонила ввезення ріпакового шроту з України. Саме в цей час обсяг агропродукції, яка їхала з Білорусі до Польщі, невпинно збільшувався.

"Лише за три місяці після введення заборони на українську продукцію поляки придбали через Білорусь ріпакового шроту майже на 8 мільйонів доларів", — зазначив журналіст.

На польсько-білоруському кордоні Ткач зафіксував безупинний рух сотень вантажівок, які безперешкодно перетинали польський кордон.

"Російська агропродукція прямує з росії до Білорусі, там вона перевантажується в спеціальних центрах на польські вантажівки", — пояснив Михайло Ткач.

Редактор "Економічної правди" Дмитро Дєнков в тому ж розслідуванні зауважив, що країнам ЄС ніхто не забороняв торгувати з росією, оскільки немає санкцій, які стосуються саме агропродукції.

"Якщо дивитися на цифри, які показує наше дослідження, цифри торгівлі (ред. — між Польщею та росією), то вони виросли порівняно з 2021 роком", — наголосив Дєнков.

Він також зазначив, що за свою продукцію росія отримує чимало польських грошей.

"Якщо говорити про цифри, то йдеться про сотні мільйони доларів, які отримують російські компанії за агропродукцію, яку доставляють в Польщу", — зауважує редактор "Економічної правди".

Раніше повідомляли, що біля польсько-білоруського кордону польські правоохоронці затримали журналіста "Української правди" Михайла Ткача разом з оператором.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook!

Wiki
Тема

Публикации