Знищення Трипільської ТЕС вплине на всіх споживачів електрики, - експерти

Picture

Після руйнування на Трипільській ТЕС про повний блекаут для Київщини не йдеться, але це може вплинути не тільки на споживачів електроенергії Київської області, а й на жителів столиці .

Зокрема експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук закликав не поспішати з висновками та дочекатися не попередньої, а остаточної оцінки руйнувань станції.

«Проєктна потужність Трипільської ТЕС складає 1800 мегаватів, але вона всі останні роки видавала не більше 1000 МВт. Ймовірно, що половину потужності електростанції можна буде відновити ще до осені. Якщо, звісно, не буде повторних ракетних ударів.

Трипільська ТЕС працювала в основному на Київську, Черкаську та частково Житомирську області. Втім, усе, що відбувається з енергетичною інфраструктурою в інших регіонах, впливає на всіх українців, зокрема й на жителів столиці, оскільки ми всі зав’язані в одну-єдину енергетичну систему», — сказав Корольчук.

За словами експерта, Трипільська ТЕС суттєво допомагала у періоди пікових навантажень. Тому вранці та ввечері в енергосистемі спостерігатиметься дефіцит електроенергії у 10-15%, особливо з настанням спеки, коли люди почнуть масово вмикати кондиціонери.

За словами директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченко, втрату потужності ще однієї станції згодом відчують усі споживачі.

«Трипільська ТЕС є найбільшим постачальником електроенергії у Київській області. Тому наслідки можуть бути дуже критичні. Додаткова втрата потужності буде відчутна, якщо не зараз, то згодом. Поки що енергетичного апокаліпсиса не відбулося, бо ми знаходимося у періоді низького споживання електроенергії, адже опалювальний сезон завершився, а сонячні електростанції запрацювали на повну потужність.

Але якщо окупанти зруйнують ще одну таку потужну електростанцію, то графіки відключення світла будуть введені по всій країні. Енергетики вже закликають економити електроенергію у пікові періоди, особливо у вечірні часи від 19:00 до 21:00», — сказав «Вечірньому Києву» Омельченко.

Як відомо, у ніч на 11 квітня ворог завдав комбінованого удару ракетами та «Шахедами» по Україні і мішенню стали об’єкти критичної інфраструктури у Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях, а також у Харкові. Рашисти повністю зруйнували найпотужнішу на Київщині Трипільську ТЕС, що у місті Українка Обухівського району. Ракета влучила у турбінний цех і там спалахнула пожежа.

Мешканцям Українки міська влада рекомендує зарядити електронні пристрої та зробити максимальні запаси води. Ліквідація наслідків масованої атаки на Київщину триває. За словами начальника Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка, енергетики та всі служби оперативно відреагували на наслідки, перепід’єднали мережу, завдяки чому всі жителі Київщини наразі зі світлом.

До цього рашисти знищили Вуглегірську ТЕС на Донеччині та Зміївську ТЕС у Харківській області. Разом з Трипільською теплоелектростанцією та відокремленим ремонтним підрозділом «Ременерго» у Черкасах, вони входять до складу ПАТ «Центренерго». Отже, товариство втратило 100% своєї генерації.

Wiki
Публикации