Ми маємо відновити транспортно-комунікаційний сектор України, - Президент Литви

Ми маємо відновити транспортно-комунікаційний сектор України, — Президент Литви

Ми маємо відновити транспортно-комунікаційний сектор України, — Президент Литви

Президент Литви Гітанас Науседа наполіг на необхідності відновити транспортно-комунікаційний сектор України.

Про це повідомляє Delfi.

Звертаючись до учасників зустрічі високого рівня з питань підтримки України, що проходить у межах Міжнародного транспортного форуму (МТФ), він заявив, що "всіх нас об’єднує важлива місія – відновлення транспортно-комунікаційного сектора України".

"Цей шлях тільки почався. Україні знадобиться багато часу, щоб зцілитися. Але ми повинні діяти якнайшвидше, не чекаючи закінчення війни", – зазначив Науседа.

Він подякував профільним міністрам, іноземним делегатам із понад 20 країн, представникам МТФ, Єврокомісії, Європейського банку реконструкції та розвитку, а також інших міжнародних організацій за увагу й підтримку, яку вони надають Україні.

За його словами, загарбницька війна Росії вже завдала транспортній інфраструктурі України збитків на суму понад 40 млрд євро, де особливо сильно постраждали судноплавство, морські порти, авіаційна та аеронавігаційна інфраструктура, залізничне та автомобільне сполучення.

Він також нагадав, що Литва зробила свій внесок у створення коридору для експорту українського зерна через Клайпедський порт.

"Україні також потрібні довгострокові реформуючі проєкти. Їй потрібна допомога, щоб відбудувати краще, створити більш стійку й адаптовану до майбутніх викликів інфраструктуру та послуги", – закликав Науседа.

Wiki
Публикации