В Одесі кіберполіція викрила фінансову піраміду

Кіберполіція та прокуратура викрили та повідомили про підозру двом одеситам за фактом шахрайства із використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 4 ст. 190 КК). Про це повідомляє обласна прокуратура.

За даними слідства, підозрювані організували протиправну фінансову схему, направлену на шахрайське заволодіння коштами широкого кола громадян під приводом інвестування у розвиток підприємницької діяльності у сфері розробки програмного забезпечення, яку не мали намір здійснювати.

Вони пропонували своїм клієнтам стати інвесторами і переказати гроші на рахунок компанії, яка нібито, допомагає примножувати капіталовкладення. Також вони обіцяли «бонуси» за залучення до проєкту інших учасників.

Для посилення достовірності своєї діяльності, підозрювані створили вебсайт компанії та проводили публічні презентації і відеоконференції на яких розповсюджували неправдиву інформацію про свою підприємницьку діяльність.

За попередніми даними сума завданих громадянам збитків сягає понад 5 млн гривень. Наразі у кримінальному провадженні потерпілими визнано 25 громадян.

У ході проведення обшуків за місцем проживання фігурантів правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, банківські карти, мобільні телефони, які були знаряддям вчинення злочинів, а також інші речові докази.

Підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Wiki
Тема

Публикации