Лукашенко розповів, що Білорусь готується до війни, але не хоче її

Лукашенко заявив, що «не хоче чужої землі» бо, це рано чи пізно «перетвориться у катастрофу»

Олександр Лукашенко розповів про підготовку Білорусі до війни під час час робочої поїздки до міста Гродно поблизу кордону з Польщею, йдеться у повідомленні його пресслужби.

«Ми готуємося до війни, я про це говорю відверто. «Хочеш миру – готуйся до війни» – не я це придумав. Це дуже правильно сказано», – розповів Лукашенко та додав, що країна не хоче війни.

Втім, за його словами, у Білорусі триває необхідна підготовка відповідних підрозділів, у війська поставляються різні види озброєнь і техніки.

Водночас Лукашенко заявив, що «не хоче чужої землі» бо, це рано чи пізно «перетвориться у катастрофу».

Звертаючись до жителів Гродного, яке знаходиться на західному кордоні країни, Лукашенко заявив: «Ви наші. Ми вас нікому не віддамо», та поскаржився, що сусідні країни ускладнили білорусам процес перетину кордону.

«Зараз вони від нас закрилися парканом. Ви бачите, що це не моя провина, це їхня політика», – цитує Лукашенка його пресслужба.

Раніше Міністерство оборони Білорусі оголосило про початок перевірки боєготовності з’єднань і військових частин у Збройних силах країни.

Олександр Лукашенко підтримав російське військове вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року та дозволив використовувати територію, військову інфраструктуру та повітряний простір Білорусі для вторгнення російської армії та обстрілів українських міст, внаслідок яких загинули десятки тисяч мирних українців.

У перші дні повномасштабної війни уряд України вирішив закрити всі пункти пропуску на кордоні з Білоруссю. Після виведення російських військ із Київської та Чернігівської областей між країнами працює лише один пункт пропуску – у Волинській області. Через неї в Україну повертаються українці, яких незаконно вивезли до Росії.

Через підтримку Олександром Лукашенком агресії Росії проти України проти Білорусі ввели міжнародні санкції.

З моменту вторгнення Росії в Україну на території Білорусі практично безперервно проводяться військові навчання.

Форум

Wiki
Тема

Публикации