Орбан підтримав створення буферної зони між Україною та РФ: "Можуть втратити ще більше"

Читать на русском

Орбан підтримав створення буферної зони між Україною та РФ:

Орбан підтримав створення буферної зони між Україною та РФ: "Можуть втратити ще більше"

Угорський прем’єр не погодився із тим, що Україна захищає Європу. На думку Віктора Орбана, потрібне припинення вогню, адже європейці "не в захваті" від ідеї посилення підтримки України, та "розумна дискусія" з РФ відсутня.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у розмові з колишнім канцлером Австрії Вольфгангом Шюсселем заявив, що підтримує створення "буферу" між Україною та РФ. Деталі обговорення передали у виданні Magyar Nemzet.

Угорський політик переконаний, що Європа мала докласти більше дипломатичних зусиль, щоб запобігти війні в Україні. На його думку, з Росією слід домовлятися, але продемонструвавши силу.

"Насамперед потрібне припинення вогню, тому що розумної дискусії між росіянами та Заходом більше немає", — запевнив Орбан.

Шюссель із цим не погодився. Він пояснив, що припинення вогню зараз означало б для України поразку.

"Це залежить від того, як ви дивитеся на майбутнє. Українці можуть втратити ще більше", — відповів угорський прем’єр.

Австрійський політик заявив, що Україна програє лише в тому випадку, якщо країни ЄС не постачатимуть достатньо зброї.

"Люди в Європі не в захваті від того, що їхні уряди хочуть надавати більше фінансової підтримки Україні", — відповів Орбан.

Він переконаний, що Європа не може надати Україні допомогу в тому обсязі, який був би потрібний для перемоги у війні. З думкою Шюсселя, що єдиний конструктивний варіант — негайно розпочати переговори щодо вступу України до НАТО та ЄС та водночас щодо припинення вогню, прем’єр Угорщини також не погодився. Він наголосив, що потрібно враховувати географічне положення країни.

Орбан заявив, що ідеальним варіантом для України було б мати з Росією буферну зону із гарантіями безпеки. Інакше, за його словами, українці можуть втратити країну.

Також прем’єр запевнив, що Росія ніколи не погодиться на членство України в НАТО. Він заперечив, що українські війська зараз захищають Європу.

"Нам не загрожує напад Росії як на країну-члена НАТО", — сказав політик.

Обговорення торкнулося головування Угорщини в ЄС. Орбан розповів, що одна із пріоритетних цілей країни в цей період буде пов’язана з російсько-українською війною.

"На жаль, цього року війна в Україні не закінчиться. Ми зробимо все, щоб принаймні досягти припинення вогню та створити ситуацію, в якій можна буде вести переговори", — запевнив він.

Wiki
Публикации