На прохання Сирського нардепи виключили демобілізацію із законопроєкту про мобілізацію

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони виключив положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців із урядового законопроєкту про мобілізацію, який готується до другого читання. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на джерело в оборонному комітеті.

Виключення питання демобілізації із законопроєкту ініціював головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський.

У листі до міністра оборони Рустема Умєрова, який УП має в розпорядженні, Сирський наголошує на необхідності невідкладного внесення законодавчих змін щодо вдосконалення питань проходження військової служби та мобілізації.

“Разом з тим, окремі положення законопроєкту, з огляду на значну кількість депутатських правок, потребують більш детального аналізу та додаткового вивчення. 3 урахуванням зазначеного пропонується питання підстав звільнення з військової служби, а також запровадження на законодавчому рівні ротації військовослужбовців унормувати окремо шляхом розгляду в іншому законопроєкті”, – йдеться у листі Сирського.

Обговорення відповідного питання відбулося на засіданні Кабміну 9 квітня.

Уряд погодився з пропозицією Міноборони ініціювати перед Верховною Радою виключення із проєкту закону положень щодо звільнення з військової служби та ротації військовослужбовців.

За даними УП, Уряд має внести на розгляд парламенту окремий законопроєкт із цими положеннями.

“Як наслідок, члени Комітету ВР з питань нацбезпеки на засіданні 9 квітня ухвалили рішення про виключення положення щодо демобілізації і ротації військових із урядового законопроєкту. У висновку Комітет доручив Кабінету Міністрів впродовж восьми місяців з дня оприлюдниння законодавчого акту в газеті “Голос України”, тобто вже після ухвалення, розробити і внести на розгляд законопроєкт щодо удосконалення механізмів ротації військовослужбовців під час воєнного стану, їх демобілізації та медико-соціальної реабілітації”, – пише видання.

Нардеп Олексій Гончаренко підтвердив, що Комітет з національної безпеки та оборони за поданням Кабінету Міністрів повністю прибрав розділ про терміни служби з мобілізаційного законопроєкту.

“Тільки що прийнято відповідне рішення. Розгляд законопроєкту в Раді починається вже завтра. Я в шоці. Комітет тільки що ухвалив рішення — 13 за, 5 утримались”, – написав нардеп у телеграмі.

“Хочу сказати, що це повний піз**ц. Вхід на службу є – виходу немає. Це взагалі не про мотивацію, якої нам зараз не вистачає. Я не розумію навіщо комітет мусолив цей законопроєкт два місяці, щоб у підсумку прибрати найголовніші норми”, – додав Гончаренко.

Wiki
Публикации