ISW: Удари українських дронів по НПЗ змусили Росію домовлятися про імпорт бензину з Казахстану

Read in English

ISW: Удари українських дронів по НПЗ змусили Росію домовлятися про імпорт бензину з Казахстану

ISW: Удари українських дронів по НПЗ змусили Росію домовлятися про імпорт бензину з Казахстану

Дронові українські удари по російських нафтопереробних заводах змушують РФ шукати імпорт бензину з Казахстану. Поки не йдеться про купівлю, але Москва вже попросила в Астани створити для неї "надзвичайний резерв" у 100 000 тонн бензину.

Також країна-агресор спробувала імпортувати бензин від свого союзника – Білорусі. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Про прохання РФ до Казахстану розповіли три неназвані джерела в нафтопереробній галузі у статті Reuters, оприлюдненій 8 квітня. "Надзвичайний резерв" в 100 тис. метричних тонн бензину Москва сподівається отримати в Астани на випадок браку палива, що посилюється ударами українських БПЛА і, як наслідок, перебоями в роботі НПЗ по країні.

Одне з неназваних джерел сказало, що Казахстан і Росія "вже досягли угоди", яка дозволяє РФ використати запаси казахстанського бензину в якомусь невказаному обсязі. Проте радник міністра енергетики Казахстану Шингис Іллясов спростував отримання міністерством таких запитів від Москви.

2 квітня агентство Reuters, із посиланням на власні дані, писало, що постійні удари українських дронів призвели до зупинки близько 14% загальних потужностей із переробки нафти в Росії. Ще раніше агентство повідомляло, що РФ значно збільшила імпорт бензину з Білорусі після ударів БПЛА по російських НПЗ. Вона імпортувала 3000 метричних тонн бензину з цієї союзної держави у першій половині березня порівняно з 590 метричними тоннами у першій половині лютого та січня.

"Спроби Росії імпортувати бензин із Білорусі та Казахстану вказують на те, що вона, ймовірно, все більше стурбована негайними постачаннями дистилятних нафтопродуктів на внутрішній ринок після ударів України по російських нафтопереробних заводах", – вважають у ISW.

Wiki
Публикации