Переговори з «Хамасом» про перемирʼя та заручників відбудуться в Каїрі

Новий раунд переговорів щодо встановлення режиму припинення вогню в обмін на заручників, яких утримує угруповання «Хамас» ( визнане терористичним у ЄС та США), запланований на останні дні цього тижня, повідомляє Reuters. Переговори відбудуться в Каїрі, на них буде представлена американська сторона, оголосив 5 квітня Білий дім.

Делегацію США очолить директор ЦРУ Білл Бернс. Представник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі повідомив журналістам, що президент Джо Байден у телефонній розмові з премʼєр-міністром Біньяміном Нетаньягу попросив надати достатні повноваження представникам Ізраїлю — це дозволило б якнайшвидше досягти домовленостей.

Представник адміністрації Байдена заявив, що президент США надіслав листи лідерам Єгипту та Катару з проханням чинити тиск на бойовиків «Хамасу» на переговорах про припинення вогню та звільнення заручників.

США та їхні союзники розглядають припинення вогню як важливу умову для доставки гуманітарної допомоги до Сектора Гази.

За наявними наразі пропозиціями, Ізраїль і «Хамас» могли б досягти припинення вогню на термін шість тижнів – в обмін на звільнення хворих, літніх та поранених заручників, які утримуються «Хамасом». Як зазначає Reuters, прогресу на переговорах щодо заручників не вдається досягти вже багато тижнів.

Операція Ізраїлю в Секторі Гази триває з жовтня 2023 року у відповідь на вторгнення «Хамасу» на південь країни, тоді загинули понад 1200 людей. Ізраїль, як і раніше, не контролює частину території Смуги Гази, а в руках у «Хамасу» залишаються понад 100 заручників.

Форум

Wiki
Тема

Публикации