ISW: У Кремлі симулюють інтерес до перемовин з Україною

ISW: У Кремлі симулюють інтерес до перемовин з Україною

ISW: У Кремлі симулюють інтерес до перемовин з Україною

Керівництво Кремля знову симулює свою нібито зацікавленість у перемовинах щодо миру з Україною. Так, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров використав зустріч з більш ніж сімдесятьма іноземними послами з країн, що не належать до західних держав, щоб засудити українську "формулу миру", одночасно стверджуючи про готовність Росії до перемовин на умовах, вигідних для Кремля.

Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни. Так, Лавров виступив на "круглому столі" в Дипломатичній академії МЗС Росії 4 квітня, де повторив кілька стандартних наративів, заявивши, що Україна несе відповідальність за початок війни у 2014 році, й звинуватив її у причетності до недавнього теракту в Москві.

Лавров також скористався зустріччю з послами, щоб критикувати "формулу миру" президента України Володимира Зеленського та закликати присутні країни не підтримувати її. Після зустрічі Лавров повідомив журналістам, що Росії вважає "необов’язковим спілкуватися з Зеленським", але Росія повинна вести переговори з Заходом.

Лавров зауважив, що Захід, проте, не готовий до перемовин. Він також заявив, що сучасна ситуація на полі бою створила "нові умови" і що Росія готова до "чесних перемовин, заснованих на цих нових умовах та інтересах безпеки Росії".

Російські офіційні особи продовжували неправдиво звинувачувати Україну та Захід у відсутності мирних переговорів, хоча Росія публічно визнає, що не зацікавлена в добросовісних діалогах з Україною.

ISW продовжує вважати, що максималістські цілі Росії, які фактично означають повну капітуляцію України та Заходу, залишаються незмінними. Будь-які заяви з боку Росії про бажання мирних переговорів, ймовірно, є спробами вимагати від Заходу поступок щодо українського суверенітету та територіальної цілісності.

Wiki
Публикации