Як поляки хитрують щодо блокування агропродукції з України

Read in English

Як поляки хитрують щодо блокування агропродукції з України

Як поляки хитрують щодо блокування агропродукції з України

У Варшаві (Польща) відбулися переговори між українською та польської стороною щодо розблокування кордону. Йдеться про 2 види перемовин: з Єврокомісією щодо обмеження ввезення деякої сільськогосподарської продукції, а також із Польщею, яка повністю забороняє ввезення українських культур.

Про це розповів гендиректор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Олег Хоменко в коментарі "24 Каналу", додавши, що ці 2 ситуації треба розглядати окремо. Тому зараз у Брюсселі тривають дискусії, до яких залучені три сторони.

Там розглядають торговельні преференції, які отримала Україна у вигляді безмитної торгівлі з Європейським Союзом ще у 2022 році. Їх застосовували на два роки, але цей термін спливає у червні 2024-го. Тому тривають дискусії з приводу того, які квоти застосовувати щодо української продукції.

"Зараз у Брюсселі обговорюють реферальні періоди, які можна застосовувати для оцінки експорту і квотування української продукції. Зокрема пропонується застосувати два роки для визначення середнього обсягу експорту української продукції – 2022 та 2023, що є досить непоганими", – розповів Хоменко.

Саме у ці роки працювали торговельні преференції. Україна експортувала в ЄС досить велику кількість продукції. Але є пропозиція Франції та європейських профільних асоціацій, аби додати до цього періоду ще 2021 рік, що не дуже позитивно для України. Адже мовиться про постковідний рік, коли діяли певні обмеження ЄС щодо ввезення нашої продукції.

"Якщо буде застосований 2021 рік, то втрати наших виробників можуть сягнути 1,5 мільярда євро. Це в грошовому еквіваленті. Зрештою, дискусії тривають. Якщо зауважень не буде, то десь 10 – 11 квітня відбудеться голосування в Європарламенті та затвердження цих квот", – додав Хоменко.

Wiki
Публикации