Українці подали 307 тисяч заяв на дозволи на зброю,

зброя

В Україні від початку роботи Єдиного реєстру зброї до Міністерства внутрішніх справ надійшло 307 тис. заяв від громадян на отримання різних видів дозволів на зброю.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко в інтерв’ю Українським новинам.

"Загалом подано 307 тис. заяв на отримання різних видів дозвільних документів. Сьогодні ви можете зайти в будь-який магазин, який торгує зброєю, і після купівлі зброї безпосередньо в магазині засобами Реєстру можна подати вашу заяву до поліції про реєстрацію придбаної зброї. Прямо на місці. У магазинів є такий доступ", – розповів Тимченко.

Він пояснив, що реалізація магазином кожної одиниці зброї фіксується в Реєстрі.

За його словами, зараз у Єдиний реєстр зброї внесено 371 тис. одиниць зброї, яка належить 256 тис. фізичних осіб.

"Проте кількість зброї, яка облікована в Національній поліції, перевищує 1 млн. В Єдиному реєстрі вся ця зброя поки що не відображається, тому що інформацію про неї потрібно актуалізувати", – зазначив Тимченко.

Він додав, що Реєстр зброї стане на 100% наповненим, коли кожен громадянин зареєструє, або поновить право користування зброєю.

"Тобто Реєстр повністю стане функціональним, коли йому виповниться 3 роки з моменту запровадження. Іншими словами – в червні 2026 року", – сказав Тимченко.

Про реєстр зброї

Із 23 червня 2023 року в Україні запрацював електронний Єдиний реєстр вогнепальної зброї. Відтоді громадяни можуть залишити заявку на отримання дозволу на придбання, зберігання, носіння зброї, повідомити про зміну місця проживання у контексті місця зберігання зброї та податися на продовження дозволу онлайн. Крім того, за допомогою сервісу можна отримати інформацію про свою зареєстровану зброю.

Автор: Галина Ялівець

Wiki
Публикации